HomeCalendarKako koristiti ovaj Forum?TražiLista članovaGrupe korisnikaRegistracijaLogin

Share | 

Counter-Strike slavi 10 godina postojanja

Go down 
AutorPoruka
cyc
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Counter-Strike slavi 10 godina postojanja   Tue 23 Jun 2009, 05:37

Prvi put ugledala svijetlo dana u junu 1999, mod napravljen iz Half-Life-a, nazvan Counter-Strike, traje već 10 godina i danas slavi svoj 10-ti rođendan.

Counter-Strike, neki je nazivaju "igra koja se nikad neće prestati igrati", prvi put je izašla u obliku besplatne bete, 18tog Juna 1999, i napočetku je najpopularnija puška bila colt, danas poznatija kao m4a1, koja je imala zoom opciju, sve dok nije dodana ak47 u augustu iste godine, tada su puške bile neujednačene, ak47 je imao malen recoil a jače metke itd, dok u današnjici toga problema nema. Naposljetku je došao deagle, pa polako i ostala oružja kojim se danas koristimo kad igramo Counter-Strike.

U Novembru 1999, počelo se praviti više i više mapa za Counter-Strike, najpopularnije tada de_dust, de_nuke i de_prodigy. Početkom 2000. godine prvi pravi tim koji je bio zadužen za pravljene CS mapa, ujedinio se sa valve. 9 godina poslije toga postoje hiljade i hiljade različitih mapa za mod Counter-Strike. Nasljednik Counter-Strike-a nije doživio toliku popularnost kao i 1.6 verzija koja je izašla u Septembru 2003, i ostala glavna atrakcija na turnirima.

CS je ušao u Guinness-ovu Knjigu Rekorda, kao najprodavaniji igraći MOD ikada proizveden sa ukupno 9 miliona prodanih kopija. Prvi pravi klan u Counter-Strike je bio SK.gaming, isto upisan u Guinness-ovu Knjigu Rekorda, kao prvi pravi klan koji je plaćao svoje igrače.

Counter-Strike je sada na vrhu eSports takmičenja, a na današnji dan, trebali bismo čestitati proizvođačima, koji su htjeli samo malo profitirati na običnom modu, a stvorili su historijsku igru.

Sjećate li se svojih prvih počinjanja?
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
eXo
Moderator
Moderator

KomentarNaslov komentara: Re: Counter-Strike slavi 10 godina postojanja   Fri 26 Jun 2009, 02:43

materemi ja sam ga igrao kod Minje bas 1999 prije nove godine(to jest prije 2000) sturio se bio kad sam igro!!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Spaga
VIP
VIP

KomentarNaslov komentara: Re: Counter-Strike slavi 10 godina postojanja   Thu 02 Jul 2009, 15:38

happy b.day , ja prvi put vidio cs, ono denise kad si ti dobio onaj p2.. pa kupio i inst hehheehe, a igrali smo u impactu na lanu stalnooo ... lol!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Counter-Strike slavi 10 godina postojanja   

Na vrh Go down

Counter-Strike slavi 10 godina postojanja
Na vrh 
Stranica 1/1